Jujunun Mutfağı

16 yaşımdan buyana en keyif aldığım işlerden biri yemek pişirmek ve bunu sunduğum ortamlardaki hoşluğu, memnuniyeti izlediğimde yaşadığım mutluluğun tarifi yok gibi. Yemek pişirmeye babamın Şarküterisine mezeler yaparak başladım. Ancak daha sonra tahsil hayatımı tamamlayıp, iş hayatına atıldığımda sadece aileme, sevdiklerime ve dostlarıma sunmakla sınırlı kaldı. Geçen zamanlarda bu keyifli hobiyi, sunumu ve lezzeti bozmadan, organizasyonu çok da büyütmeden herkesin sipariş vermekten hoşlanacağı bir hizmet haline getirmeye karar verdim.

2004 yılında Juju’nun mutfağını kurarken;“ÇALIŞAN HANIMLAR ARTIK DAVETLERDEN KORKMAYINIZ” diye yola çıkmıştım.Benim gibi yoğun tempoda çalışan, sevdiklerini, dostlarını veya iş ve sosyal çevresini ağırlamak durumunda olan iş insanlarını biraz rahatlatmayı amaçlamıştım. Güzel bir sofrada dostluklarını, ilişkilerini daha da pekiştirmeleri için yardımcı olmayı istemiştim.

2004 yılı ile 2006 yılları arasında bir çok dostuma veya tanımadığım benimle irtibata geçen davet sahiplerine güzel mönüler hazırlayarak hayata geçirdiğim bu çok sevdiğim hobimi 2006 yılının ikinci yarısında şimdiki adı Gurme Garaj olan o zaman Şütte’nin franchise’lığını yapan Şarküterilerin danışmanlığını üstlenerek sürdürdüm. Tabiki bu süreçte ayda 500 kg meze üretimi, değişik sunumlar, perakendeye hizmet gibi çok farklı tecrübeler edindik, 2,5 sene süren bu keyifli işbirliğine daha sonra profesyonel yaşantımdaki sorumlulukların artması üzerine veda ettim. 

Günlük yaşantımızdaki koşuşturmaların dışında kendimize ve sevdiklerimize daha fazla vakit ayırmanın ve özen göstermenin zamanı... Bazen sevdiklerimizle, bazen iş gereği, bazen de sosyal rollerimiz gereği misafirlerimizi ağırlamak durumundayız. Bunu artık sorun haline getirmeyin, Çünkü sizin için tüm bunları düşünen biri var...

Sizlerle gezdiğimiz yerleri, oradaki damak tatlarını ve yine farklı tarifleri paylaşmak için yeniden Jujunun Mutfagı ile bir arada olacağız...